Witaj w Testasy. Świadczymy rozwiązania Covid-19 online!
Wiosna w Kraju Kwitnącej Wiśni

Wiosna w Kraju Kwitnącej Wiśni

Nadchodzi wiosna… Jeżeli ktoś z Was marzy o podróży do Kraju Kwitnącej Wiśni, to mamy dobrą wiadomość! Wszystko wskazuje na to, że Japonia otworzy swoje granice już od marca po prawie dwóch latach zamknięcia.

Hanami (jap. 花見) to japońska tradycja podziwiania urody kwiatów, a zwłaszcza kwiatów ozdobnych wiśni piłkowanych. Drzewa te kwitną zaledwie przez tydzień na przełomie marca i kwietnia. Dlatego wczesna wiosna to idealny moment na podróże do Japonii. Metropolia Tokio, wulkan Fudżi, słynny Las Samobójców, a może zabytkowe Kioto?

Restrykcje w związku z pandemią COVID-19 zezwalały na wjazd do Japonii tylko zagranicznym studentom i osobom podróżującym w celach służbowych. Wymagany był test w kierunku COVID-19 – PCR albo antygenowy, wykonany na 72 godziny przed wylotem. Na miejscu obowiązkowa była również kwarantanna Od czasu pojawienia się nowego wariantu Omicron, granice zostały całkowicie zamknięte. Jednak surowe przepisy wygasają już 28 lutego i prawdopodobnie Japonia ponownie powita turystów z całego świata.

„Weźmiemy pod uwagę dostępną wiedzę naukową na temat wariantu Omicron, sytuację sanitarną w Japonii i poza nią oraz środki kontroli granicznej stosowane przez inne kraje” – powiedział niedawno dziennikarzom premier Fumio Kishida. Na ten moment prawdopodobne jest, że wymagany będzie certyfikat szczepienia COVID-19 wydany na podstawie dawki przypominającej.

Niedawno ułatwienia w podróżowaniu opublikowały Australia, Filipiny, Indonezja, Izrael i Słowenia. Czy Japonia dołączy do grona tych państw? Trzymajmy kciuki! Do zobaczenia w Kraju Kwitnącej Wiśni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.